Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!

Забезпечення безпечних умов

Date: 10 серпня 2020 о 14:08, Refreshed 10 серпня 2020 о 15:17

Засновникам закладів

загальної   середньої освти

Щодо необхідності створення

бепечних умов для організованого

початку 2020/2021 навчального року

Шановні колеги!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641 "Про встановлення карантингу та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19 ,спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2" в залежності від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях встановлюється рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 ("зелений!,"жовтий","помаранчевий"або "червоний")

Рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Привертаємо увагу до того,що у регіоні,щодо якого відсутнє рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій про встановлення рівня епідемічної небезпеки,застосовуються протиепідемічні заходи,передбачені для "зеленого"рівня" епідемічної небезпеки.
2020/2021 навчальний ріку закладах загальної середньої освіти розпочнеться відповідно  епідеміологічних особливостей в конкретному регіоні або окремій адміністративно-територіальній одиниці,а саме:
        1)"зелений","жовтий"або "помаранчевий" рівень епідемічної небезпеки- відвідування закладів освіти здобувачами освіти дозволено в звичайному режимі;
          2)"червоний рівень епідемічної небезпеки -відвідування закладів освіти здобувачами освіти заборонено,а тже,освітній процес забезпечується дистанційно,у тому числі з  використанням технологій дистанційного навчання.
   З метою запобігання поширенню короновірусної хвороби( COVID-19) засновники закладів освіти мають здійснювати заходи щодо створення безпечних умов для організованого початку 2020/2021 навчального року з урахуванням Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (СОУШ-19), затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 No 42 (далі [У комендації).Так, відповідно до пункту 3 Рекомендацій допуск до роботи персоналу закладів освіти здійснюється за умови використання засобів індивідуальною захисту (респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно) після проведення термометрії безконтактним термометром. Крім того, заклади освіти мають бути оснащені всіма необхідними засобами для дотримання правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники або електросушарки для рук) та обладнанням (безконтактними термометрами, дезінфекційними, у тому числі антисептичними засобами для обробки рук, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту) тощо.Крім того, у рамках підготовки закладів загальної середньої освіти до початку навчальних занять необхідно:забезпечити безперебійне водо-, електро-, газо- та теплопостачання закладів освіти;забезпечити підвезення у сільській місцевості учнів і педагогічних працівників до закладу освіти (місця навчання, роботи) та у зворотному напрямку до місця проживання, приділивши увагу проведенню обов’язкового контролю технічного та санітарного стану транспортних засобів, дотриманню норм щодо кількості пасажирів тощо;створити умови для організації харчування учнів закладів загальної середньої освіти, належного питного режиму тощо.Слід зазначити, що відповідно до абзацу другого частини третьої статті 37 Закону України «Про повну загальну середню освіту» засновник закладу освіти зобов’язаний забезпечити утримання та розвиток заснованого ним закладу освіти, його матеріально-технічної бази на рівні, достатньому для виконання вимог державних стандартів, ліцензійних умов провадження освітньої діяльності у сфері загальної середньої освіти, вимог трудового законодавства, оплати праці педагогічних та інших працівників, охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки тощо.Просимо врахувати зазначені Рекомендації та забезпечити створення безпечних умов організації освітнього процесу у 2020/2021 навчальному році.

З повагою Т. в. о. Міністра                            Сергій Шкарлет

Comments:
Only authorized users can leave comments.